Biblioteczka DIY

Oto zestaw książek o tematyce DIY, które znam i które polecam:


 • Szeroko pojęte DIY:
 1. "Coś z Niczego. Projekty i inspiracje dla Ciebie i dla domu" 

Moja "Biblia DIY" - wielka księga inspiracji dotyczących: dekorowania domy, robienia biżuterii, szycia, układania bukietów, technik malarskich, decoupage, majsterkowania i wielu innych...
Mam od lat i służy do teraz. bardzo dobrze wydana, piękne zdjęcia, dobrze opisane przepisy. Minusem jest to, że część proponowanych "składników" jest bardzo ciężka do zdobycia w Polsce.


   2. Moje Hobby - Linda Perina, Renzo Zanoni, 2003, Świat Książki
   
     Rewelacyjna książka odnośnie projektów DIY i technik rękodzielniczych oraz dekoratorski. Daje solidne podstawy teoretyczne pozwalające na rozpoczęcie swojej przygody w zakresie różnorodnych metod wykorzystywanych w handmade. Dobrze napisana, bogata w projekty i szczegółowe tutoriale. Obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego fana DIY.

 • REMONTY:
 1. Zrób to sama nie łamiąc paznokci - Bodoano Bridget
Książka opisująca większość prac domowych z którymi możemy się spotkać w czasie remontu lub gdy przytrafia się nam awaria.


Bardzo dobrze napisana, w prosty i przejrzysty sposób przedstawia rozwiązania najpowszechniejszych problemów związanych z wyborem materiałów do różnych prac w domu. Istotne jest również to, że autorka nie zapomniała o takich kwestiach jak techniki dekorowania domu. Plusem jest również to,  że zdradza ona wiele tricków usprawniających prace. 
Polecam wszystkim amatorom prac domowych.


 • WARSZTAT STOLARSKI:
 1. Zrób to sam, (praca zbiorowa), 1985 r.

  Książka idealna dla tych, którzy nie mogą znaleźć nic dla siebie w ofercie współczesnych sklepów meblowych. Zawiera ona rysunki techniczne oraz zdjęcia mebli, które z uwagi na to, że zostały zaprojektowane w latach 80. XX w., mają trzy główne cechy:
  1. Są proste w wykonaniu
  2. Są tanie w wykonaniu
  3. Są bardzo funkcjonalne - nadają się idealnie do małych mieszkań.
  Polecam tym co się stolarką interesują, oraz tym, którzy szukają inspiracji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz