czwartek, 13 grudnia 2012

{Recenzja Książki} Zrób to sama nie łamiąc paznokci - Bodoano Bridget

Książka Zrób to sama nie łamiąc paznokci od Bridget Bodoano jest jedną z przydatniejszych w mojej kolekcji. Zawiera treści związane z majsterkowaniem w bardzo szerokim rozumieniu tego słowa. Dla mnie istotne są rozdziały dotyczące:
  • Remontów (Jak malować podłogę? Jak tapetować? Jakie są rodzaje farb do ścian? Jak wybierać i kłaść glazurę? Jak posługiwać się wiertarką?)
  • Napraw (jak wymienić uszczelkę w kranie?)
  • Narzędzi przydatnych w każdym gospodarstwie

Jest to książka bardzo potrzebna osobom takim jak ja. Zawiera wiedzę dotyczącą praktycznie wszelkich remontów i napraw, jakie mogą się przydarzyć w domu czy mieszkaniu. Jest to wiedza konkretna, dobrze przekazana i przystępna nawet dla niezbyt rozgarniętego czytelnika. Część osób uzna, że treść w niej zawarta jest "oczywista", ale są to osoby doświadczone w pracach domowych, których albo ktoś nauczył pewnych podstaw, albo które nauczyły się tego na swoich błędach.

Niestety, mnie nikt niczego związanego z majsterkowaniem nie nauczył, a wolę nie tracić czasu dochodząc do całej tej wiedzy "krok po kroku".

Oczywiście, książka ta nie sprawi, że po jej przeczytaniu ktokolwiek stanie się "Bobem Budowniczym", jednak informacje, które zawiera pozwalają na dokonywanie lepszych wyborów, chociażby przy zatrudnianiu specjalistów i ocenianiu efektów ich pracy. Po przeczytaniu tej książki wiem już na co zwracać uwagę przy zakupie materiałów, czy narzędzi. Wiem, jakie są możliwe do zastosowania rozwiązania w zakresie napraw i umiem już podejmować bardziej racjonalne decyzje, podyktowanych czymś więcej niż tylko ceną, czy kolorem np. farby.

Osobiście polecam tę książkę każdemu laikowi (nie tylko kobiecie, bo nazwa jest zwodnicza), w temacie prac remontowych i majsterkowania - na pewno nie będzie rozczarowany.

Ja swój egzemplarz kupiłam w sklepie "Wszystko za 5 zł" za... tak, dokładnie - 5 zł :) Jak się rozejrzeć w internecie, to spokojnie można tę książkę znaleźć.

I uwaga!!!! Jest o idealny prezent dla właścicieli nowych mieszkań, których czeka widmo niekończącego się remontu :)

Tytuł: Zrób to sama nie łamiąc paznokci
Autor: Bridget Bodoano
Rok wydania: 2003


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz