sobota, 12 listopada 2011

{WYDARZENIA} No Women No Art - festiwal twórczości kobiet w Poznaniu

Jako part - time Poznanianka  jestem absolutnie zachwycona koncepcją festiwalu  No Women No Art i jednocześnie strasznie rozczarowana, że dowiedziałam się o nim tak późno

Jest to już czwarta odsłona przedsięwzięcia mającego na celu promocję twórczości kobiecej.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 17 - 22 listopada w różnych lokalizacjach na terenie Poznania. Szczegółowy grafik możecie znaleźć tutaj.  

Poniżej plakat festiwalowy.


Ja najbardziej żałuję, że wyczerpał się limit miejsc na Eco Fashion Design Day w ramach którego odbędą się warsztaty z twórczego receyclingu tektury oraz warsztaty recyclingowego ciucha. Opisy wydarzeń brzmią niesamowicie.

WARSZTATY Z TWÓRCZEGO RECYKLINGU TEKTURY

Wraz z Asią Pytlewską z Pink Pug Design uczestnicy tworzyć będą piękne użytkowe przedmioty z użyciem wyłącznie tektury, papieru, kartonów - pochodzących z recyklingu, czyli tzw. śmieci. Na warsztatach będzie można wykonać wygodne siedziska i meble wykorzystując jako materiał budulcowy papierowe odpady. Pink Pug Design to jednoosobowa kobieca inicjatywa tworząca i promująca design. 

WARSZTATY DESIGNU RECYKLINGOWEGO DLA DZIECI 

Projektantki z BOSO studio poprowadzą warsztaty dla dzieci z twórczego recyklingu makulatury. Młodzi uczestnicy zajęć dowiedzą się jak z bezużytecznych przedmiotów przy użyciu odrobiny fantazji stworzyć nowe, zaskakujące formy. Każde dziecko przynosi ze sobą starą, niepotrzebną rzecz, której podczas warsztatów damy nowe życie i szansę na powtórną użyteczność. 

WARSZTATY RECYKLINGOWEGO CIUCHA

Amatorów przerabiania ubrań organizatorzy zapraszają na warsztaty ciucha recyklingowego czyli szycia nowego ze starego. Zajęcia poprowadzi Polcia Dzik - twórczyni marki GIVE ME FIVE i miejsca o tej samej nazwie, zajmującego się promocją wchodzących na rynek polskich projektantów mody. Z ubrań-śmieci wyczarujemy modne i oryginalne ciuchyDodatkowo w ramach Ściegów Ręcznych odbędzie się sprzedaż wyjątkowych, nieszablonowych i wyjątkowych wzorów oferowanych przez młodych (choć niekoniecznie wiekiem) projektantów.

Jak zapewniają organizatorzy: projektanci Ściegów Ręcznych pokażą nowe, niezwykłe i jak zawsze fachowo wykonane: kolczyki, broszki, zabawki, kubki, naszyjniki, opaski, poduszki, torby, sukienki, lampy, spodnie, marynary, szarawary i dadzą swoje namiary ;)

Kto żyw niech uderza na No Women No Art Festiwal do Poznania.

Zdjęcia i info: materiały organizatora

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz