poniedziałek, 24 października 2011

{DIY} Drugie życie kaset


Ostatnio, pierwszy raz w życiu, tak naprawdę serio postanowiłam ogarnąć swoją przestrzeń. Pierwszym krokiem było pozbycie się ciuchów których nie noszę przynajmniej od 10 lat lub, które nosiłam w podstawówce. Potem poszły pod ostrzał płyty z programami i sterownikami do urządzeń których od lat nie posiadam. Następnie wyleciały klisze fotograficzne, kasety VHS i magnetofonowe. Umówmy się, nie mam nawet sprawnego odtwarzacza VHS ani magnetofonowego nawet, więc po co mam trzymać "Kosmiczny mecz" czy składanki "Bravo Hits". Dosyć trzymania crapu.


Jednak przy sprzątaniu i utylizacji odkryłam, że przecież opakowania na kasety nie muszą wcale być opakowaniami na kasety... wystarczy tylko zawartość wyrzucić i tym samym zyskuje się mnóstwo pojemników na cały mój odpustowo - koralikowo - drutowy szajs.POTRZEBUJEMY:
+ Kasety VHS i magnetofonowe
+ ozdobny papier
+ nożyczki


WYKONANIE
Wystarczy wyciągnąć z okładki papierową obwolutę i przyciąć ozdobny papier na taki sam wymiar. Następnie włożyć nową okładkę w miejsce starej obwoluty. 


Tak oto zyskujemy pojemniki do przechowywania naszych skarbów.

Ciekawostka: W kasecie VHS mieszczą się swobodnie 2 kasety magnetofonowe, więc można je również używać jako opakowania na drobiazgi.

Ja w moich kasetach magnetofonowych trzymam oddzielnie: elementy metalowe do wyrobu biżuterii oraz elementy zdekomponowanych zamków błyskawicznych.


Polecam taką formę organizacji. 


Dodatkowy atut:
Opakowania po kasetach VHS można swobodnie postawić pionowo. Jest to bezpieczne i powoduje, że zmniejsza się ilość zajmowanego miejsca. 


2 komentarze:

  1. Widzę, że już bez narzekania na zdjęcia z telefonu :) cieszę się. Nie bój się odpowiadać na maile, nie gryzę ;p

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepraszam,że nie odpisuję, ale żaden z maili które używam na potrzeby tego bloga nie są wiodącymi... a dotąd nikt do mnie nie napisał, więc nie mam nawyku sprawdzania poczty :P

    OdpowiedzUsuń