niedziela, 2 grudnia 2012

{DIY} Meble ze skrzynek po owocach

Organizując sobie przestrzeń w mieszkaniu kombinuję jak tu się urządzić nie wydając fortuny. Mój nowy patent: skrzynki po owocach :) 
Otóż moim. skromnym zdaniem meble ze skrzynek po owocach są świetne. 
Skrzynki to materiał tani, ogólnodostępny i uniwersalny. Swoje kupiłam w pobliskim warzywniaku. Nie robili problemów, wręcz cieszyli się, że mogą się ich pozbyć. 
Kosztowały mnie 3 zł za sztukę, więc sami rozumiecie ;) 

Na razie zrobiła z nich dwie rzeczy:

1) Półkę na płyty i inne drobiazgi

Półka jak najbardziej funkcjonalna. Pomieści wszystkie moje drobiazgi. Jest dość  bardzo wąska, dlatego wiele do życzenia daje jej stabilność. Gwarantuje, że każdy dzieciak byłby w stanie sobie, bez najmniejszego problemu ją na głowę zwalić - zatem posiadającym dzieci - zdecydowanie nie polecam. Pozostałym - jak najbardziej:)

KONSTRUKCYJNA WSKAZÓWKA: Marzyło mi się zrobić taką szafkę, niestety realia są takie, że nasze skrzynki mają inne proporcje (są niższe) to zaś powoduje, że jak się je położy na boku, to są wąskie i po połączeniu są bardzo chwiejne. Próbowałam zrobić półkę z 8 skrzynek, jednak była bardzo niestabilna. Nie bardzo da się zrobić konstrukcję z 4 skrzynek (jedna na drugą) - 3 skrzynki w rzędzie to maksimum, uwierzcie - been there, done that :)

2) Szafkę nocną


Wiem, ta szafka nocna ze skrzynek to nic specjalnego, ale tu bardziej chodziło o funkcjonalność niż estetykę. Otóż, akurat w tym miejscu mam gniazdo internetowe, więc gdzieś musiałam ukryć modem i router. Nie chciałam by stały na wierzchu, stąd taka konstrukcja mebla. Teraz urządzenia są schowane a ja mam dodatkową półkę :)

Obie konstrukcje to skrzynki oszlifowane i pokryte białą farbą emulsyjną (wodnorozcieńczalną) do drewna i metalu a następnie zbite za pomocą cienkich gwoździ do drewna. Budowa prosta jak konstrukcja cepa ;)

7 komentarzy:

 1. Gdyby to było stabilne też bym takie chciała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne! Podoba mi się ta prostota, widziałam ostatnio takie pomysły na pinterest lub czymś w tym rodzaju :)
  Aż zastanawiam się czy na moim pobliskim straganiku ktoś nie chciałby się takich skrzynek pozbyć...

  OdpowiedzUsuń
 3. Skrzynki są jak najbardziej ok:) szczególnie, że naprawdę wiele można z nich zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 4. mnie skrzynki jako mebel i element dekoracyjny szczerze zachwycają, ale mój mąż pewnie dostałby zawału jakbym taką w mieszkaniu zainstalowała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ehhh... tak konieczność chodzenia na kompromisy;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super. Ja właśnie oszalałam na punkcie mebli ze skrzynek i tylko biegam za skrzynkami po sklepach, albo zbijam jakieś dechy, więc rozumiem:)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja w pokoju mam właśnie taki wielki regał z 9 skrzynek:) Możesz zobaczyć na moim instagramie na samym początku jest zdjęcie:) www.instagram.com/madieblog
  Nie chwieje się ani nic:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń