sobota, 20 października 2012

{Wizyta} Manchester craft and design center

Będąc w Manchesterze udało mi się odwiedzić dwa miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć jak się jest fanem robótek ręcznych.

Dziś opiszę Manchester craft and design center. Jest to centrum w którym znajdują się pracownie artystów - rzemieślników - twórców biżuterii, malarzy, projektantów mebli, kartek okolicznościowych, metaloplastyków i wielu innych. To są pracownie otwarte, każdy może do nich zajrzeć, porozmawiać z artystą i kupić jego wyrób. Przyznam, że nigdy nie byłam w tego typu miejscu. Centrum to jest idealnym połączeniem przestrzeni przyjaznej zarówno projektantom jak i klientom.


Centrum działa od 30 lat, co samo w sobie jest niesamowite.

Pracowni jest 28. Każda mieści się na kilkunastu metrach kwadratowych. Samo centrum jest fantastycznie zorganizowane. Na potrzeby zwiedzających/klientów jest nawet kafejka w której można zjeść coś dobrego lub napić się czegoś ciepłego.

W miejscu tym organizowane są cykliczne eventy -  wystawy, aukcje, targi, wykłady. 

Jeżeli chcesz zobaczyć moją fotorelację z Manchester craft and design center to:

Inną kwestią jest to, że prace jakie robią artyści stacjonujący w w Manchester craft and design center są fantastyczne. Prace, wytwory czy jakkolwiek to można nazwać są fantastyczne a ceny kształtują się od kilku funtów (igielnik w kształcie kaktusa) do kilkuset (obrazy olejne).

Oto przykładowe prace artystów z Manchester craft and design center:

Jane Blease projektuje dodatki, obrazy, jednak największe wrażenie zrobiły na mnie lampy. Głównym produktem wykorzystywanym w pracach artystki jest drewno. Nigdy nie myślałam  że aż tyle może mieć zastosowań.Jest to artystka, która wykonuje grafiki na płótnie. Są to prace opatrzone sentencjami. Koncepcja w stylu naszych rodzimych Pikseli.Pozostałych artystów możecie poznać wchodząc na stronę Manchester craft and design center. Tam znajdziecie wszystkich 28. Jak się coś Wam spodoba to większość z nich oferuje sprzedaż on-line, więc śmiało, nie ma się co krępować:)

Jak będziecie kiedyś w Manchesterze, to koniecznie zajdźcie do tego miejsca, Znajduje się ono w Northern Quarter, jakieś 7-8 min spacerem od centrum. 

Przyznam, że marzą mi się takie miejsca w Polsce, gdzie lokalni artyści mieliby swoje miejsce. Trzydzieści lat doświadczenia Manchester craft and design center pokazuje, że może się takie przedsięwzięcie udać i trwać. 

A co wy myślicie o takim czymś? Spotkaliście się z takimi miejscami w Polsce, gdzie w jednym miejscu byłoby wiele pracowni dostępnych dla szerokiego grona zwiedzających/kupujących?

1 komentarz: